Ośrodek Wsparcia w Ciechanowie

Deklaracja dostępności

 

Deklaracja dostępności Ośrodka Wsparcia w Ciechanowie

Ośrodek Wsparcia w Ciechanowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (Dz.U. 2019 r. poz. 848).

 

Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej:  https://osrodek-wsparcia.nowybip.pl

 

Data publikacji strony internetowej: 2019-12-17

Data ostatniej istotnej aktualizacji strony internetowej: 2023-03-07

 

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

  • Pliki PDF, DOC itp. - redaktorzy starają się ograniczyć do minimum korzystanie z takich plików i osadzać teksty bezpośrednio w serwisie. Odrębną kwestią jest poprawne formatowanie plików tak, by były one dostępne (np. powinny posiadać strukturę znaczników, czyli tagowanie).
  • Serwis  zawiera dokumenty PDF, które powstały na podstawie źle przygotowanych dokumentów word (nie ma w nich dobrze zaznaczonej logicznej struktury) - lub są skanami dokumentów. W miarę możliwości będziemy to poprawiać, oraz dokładać starań by nowe dokumenty przygotowywane były poprawnie.
  • Nieczytelne przez czytniki ekranu dokumenty PDF użytkownicy mogą rozpoznać narzędziem OCR.

 

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

 

Oświadczenie sporządzono dnia: 2023-03-17

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

 


 

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową w sprawie dostępności jest: Agnieszka Wróblewska. Kontaktować można się dzwoniąc na numer telefonu: 23 673 45 09 lub wysyłając e-mail na adres: osrodek.wsparcia@interia.pl. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich: www.rpo.gov.pl

 



 

Dostępność architektoniczna

 

Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli

Ośrodek Wsparcia w Ciechanowie jest miejscem pozbawionym barier architektonicznych. Budynek i podjazd do niego dostosowane są do poruszania się osób niepełnosprawnych.

Do Ośrodka Wsparcia można dostać się wejściem głównym od ul. Świętochowskiego. Jest ono dostosowane dla osób niepełnosprawnych ruchowo, w postaci podjazdu umożliwiającego wjazd wózkiem inwalidzkim.

Podjazd wyposażony jest w barierki, a drzwi głównego wejścia szerokością dostosowane do swobodnego wjazdu wózka inwalidzkiego. Drzwi nie otwierają się samoistnie.

 

Opis dostępności korytarzy, schodów i wind

Na parterze znajduje się pokój biurowy (z funkcją sekretariatu), natomiast na I piętrze gabinet kierownika Ośrodka. Budynek Ośrodka Wsparcia jest 3 kondygnacyjny, z klatką schodową, nie posiada windy, natomiast przemieszczanie się osób niepełnosprawnych ruchowo możliwe jest dzięki schodołazowi, obsługiwanemu przez przeszkolonego pracownika.

Wszystkie korytarze i pomieszczenia na każdym piętrze w budynku Ośrodka dostępne są dla osób poruszających się na wózkach. Klatka schodowa posiada poręcze co ułatwia poruszanie się osobom niewidomym i słabowidzącym.
Na każdej kondygnacji znajduje się także toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych oznaczona odpowiednimi piktogramami.

W budynku Ośrodka Wsparcia nie ma pętli indukcyjnych.

W budynku Ośrodka nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

 

Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych

Bezpośrednio przy budynku Ośrodka Wsparcia znajduje się miejsce parkingowe dla pojazdów dowożących podopiecznych Ośrodka oraz na parkingu w pasie ulicy wyznaczone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

 

Informacja o prawie wstępu z psem asystującym

Osoba niepełnosprawna wraz z psem asystującym ma prawo wstępu do budynku Ośrodka Wsparcia. Warunkiem wejścia jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Osoba niepełnosprawna jest odpowiedzialna za szkody wyrządzone przez psa asystującego.

 

Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online

Aktualnie brak.

 

Informacje w zakresie dostępności informacyjno - komunikacyjnej:

Kontakt z Ośrodkiem Wsparcia możliwy jest poprzez:

  • napisanie pisma na adres: Ośrodek Wsparcia, ul. Świętochowskiego 8, 06-400 Ciechanów
  • wysłanie wiadomości e-mail na adres: osrodek.wsparcia@gmail.com
  • wysłanie faksu na numer telefonu: 23 673 45 09
  • skontaktowanie się telefonicznie lub przy pomocy osoby trzeciej (sprawnej komunikacyjne) na numer telefonu: 23 673 45 09
  • skontaktowanie się osobiście zgłaszając się w siedzibie Ośrodka w godzinach urzędowania tj. 08.00 - 15.00.

 


 

Agnieszka Wróblewska - koordynator dostępności w Ośrodku w Wsparcia w Ciechanowie

  • telefon: 23 673 45 09
  • e-mail: osrodek.wsparcia@interia.pl

 

Podmiot udostępniający informacje: Ośrodek Wsparcia w Ciechanowie Data stworzenia : 2020-03-06 20:18 Autor : Ewa Sarnowska Data publikacji : 2020-03-06 20:18 Osoba udostępniająca na stronie : Ewa Sarnowska Data ostatniej modyfikacji : 2023-04-12 09:11 Osoba modyfikująca : Ewa Sarnowska